invisible world

Invisible World (CZ/SRB/TUR)

Efe Turumtay (husle) sa narodil v Istanbule, Nikola Zarić (akordeón) v Srbsku a Kamil Slezák (bicie) na Morave. Tomáš Liška (kontrabas) sa počas svojich hudobných ciest po celom svete stretol so všetkými tromi, pričom neúnavne hľadal fascinujúce interakcie medzi nástrojmi a kultúrami, ktoré by nadchli tak jeho, ako aj divákov.

Vytvoril si svoj vlastný „neviditeľný hudobný svet - Invisible World“. Trúfol si tak na niečo skutočne jedinečné v rámci súčasnej českej hudobnej scény. Autorské skladby projektu kombinujú prvky jazzu, komornej hudby a world music zo stredomorských a juhovýchodných regiónov európskeho kontinentu. Ich prístup nie je založený na individualizme a exhibícii, ale skôr na filozofii, kde hudba je jasné a kryštalické médium, ktoré ožaruje bohatou paletou emocionálnych odtieňov. Sú inšpirované silnými melódiami, ktoré zdobí jemná a zdanlivo jednoduchá čipka improvizácie.

Projekt „Invisible World“ vystupoval na world musicových a jazzových festivaloch a koncertných pódiách po celej Európe, Afrike, Spojenom kráľovstve a Japonsku. V roku 2017 získal Cenu divákov na medzinárodnej hudobnej konferencii Czech Music Crossroads v Ostrave a v roku 2018 nomináciu na českú cenu „Grammy“ - Ceny Andel v kategórii Jazz & Blues.

Web