DUSKA

DUSKA - Kazai Ági & Štefan Uhriňák (HU/SK)

Posledné nedeľné festivalové ráno v Art Cafe a jazzové raňajky k tomu!

Spríjemní vám ho medzinárodné akustické duo, tvorené jazzovou speváčkou Ági Kazai z Budapešti a gitaristom-spevákom Štefanom Uhriňákom z Košíc. Ich hudbu charakterizuje zvedavosť,pohyb medzi rôznymi hudobnými svetmi a neustála chuť experimentovať. Harmónia dvoch hlasov, tóny akustickej gitary a komunikácia medzi dvoma hudobníkmi vytvára príjemnú atmosféru. Hrajú prevažne vlastnú tvorbu a zaujímavo aranžované covery v akustickom prevedení s použitím rôznych efektov a looperu. Tvoria hudbu prameniacu z jazzu, blues a neo-soulu. Novovzniknutá formácia odohrala úspešné koncerty na festivaloch v Maďarsku, v kluboch Budapešti, v Brne a Berlíne.

Ági Kazai je všestranná umelkyňa, pegagogička a skladateľka, študovala jazzový spev v Grazi na Kunstung für Musik und darstellende Kunst, štúdium ukončila s vyznamenaním v roku 2016 na Hudobnej akadémii Franza Liszta v Budapešti. Vyučuje jazzovú interpretáciu-spev a filmovú hudbu na univerzitách Metropolitan, Kodolányi a ELTE. V rámci súkromnej pedagogickej činnosti sa venuje popredným hercom a významným predstaviteľom budapeštianskej hudobnej scény.

Štefan Uhriňák získal základy hudobného vzdelania na ZUŠ v Košiciach, kde študoval klavír. Je gitarový samouk, prvú elektrickú gitaru si kúpil v USA, kde strávil istý čas ako teenager. Od roku2014 žije v Budapešti a navštevuje súkromné hodiny popredných umelcov budapeštianskej jazzovej scény ako Bálint Gyémánt a János Ávéd a študuje v magisterskom programe. V súťažnej prehliadke Nové tváre slovenského jazzu 2017 získal cenu SOZA za najlepšiu pôvodnú autorskú skladbu. V roku 2018 sólovým projektom "Tony Bigmouth Pearson" zvíťazil vo finále súťaže Slovakian Blues Challenge a Slovensko bude reprezentovať na European Blues Challenge 2019 na portugalských Azorských ostrovoch.

Youtube

FB